Race Position Runner School Points
Year 3/4 Girls 1 Louise Beriot Sir Robert Geoffery 100
2 Galarina Beriot Sir Robert Geoffery 99
3 Rebecca Crick Looe 98
4 Unknown
5 Olivia Wyman Landulph 96
6 Carla Coton Quethiock 95
7 Georgina Keeble St. Germans 94
8 Alice Austin Landulph 93
9 K. Blackwell St. Martins 92
10 Megan Wilkes Upton Cross 91
11 Jessica Stephens Dobwalls 90
12 Jacelyn Pounder Dobwalls 89
13 Esther Dolman Looe 88
14 Alice Varley Antony 87
15 Sophie Gilbert St. Stephens 86
16 Georgia Behennah Stoke Climsland 85
17 Lucy Wiseman Antony 84
18 Harriet Davey Coads Green 83
19 Lowena Jones Looe 82
20 Amber Behennah Quethiock 81
21 Emily Congdon Sir Robert Geoffery 80
22 Charlotte Pryor Burraton 79
23 Leah Parsons Burraton 78
24 Janine Wheeler Coads Green 77
25 Lottie Fisher Looe 76
26 Heather Knight St. Nicholas 75
27 Kitty Weale Antony 74
28 E. Rogers St. Martins 73
29 A. Regrave St. Martins 72
30 Rosie Pike Looe 71
31 Holly Richardson Looe 70
32 Harriet Congdon Landulph 69
33 E. Collins St. Martins 68
34 Grace Loveitt St. Cleer 67
35 Rosie Kerr Pensilva 66
36 Tanita England Pensilva 65
37 Pip Luckhurst Coads Green 64
38 Catherine Shirley St. Cleer 63
39 Ellie Weale Antony 62
40 Lauren Gagginia Delaware 61
41 Georgia Evans Stoke Climsland 60
42 Amber Jeffery St. Cleer 59
43 Lucy Upton Cross 58
44 Kaya Scott Dobwalls 57
45 Amy Kyffin Burraton 56
46 Sophie Dolman Carbiele 55
47 Amber Newman Marks Delaware 54
48 Bethany Tamblyn Sir Robert Geoffery 53
49 Sophia Harvey Dobwalls 52
50 Anna Dearden Antony 51
51 Sophie Tamblyn Trenode 50
52 Amelia Pearce Burraton 49
53 Yasmin Reed St. Germans 48
54 Georgia Delane-Squires Landulph 47
55 Shannon Down Sir Robert Geoffery 46
56 Gemma Ridley St. Stephens 45
57 Unknown 44
58 Bethany Paige-Sperring Delaware 43
59 Hayley Moore Trenode 42
60 Samantha Haith-Parsons Delaware 41
61 Emma Mitchell Dobwalls 40
62 Olivia Lowden Burraton 39
63 Larissa Pink Stoke Climsland 38
64 Olivia Tanoy Dobwalls 37
65 Beth Dean Burraton 36
66 Natalie Ham Upton Cross 35
67 Unknown 34
68 Unknown 33
69 Jessie Webster Stoke Climsland 32
70 Kalsey Johnston Antony 31
71 Katie Sycamore Stoke Climsland 30
72 Adelle Cragg St. Stephens 29
73 Ellie Peck Landulph 28
74 Keri Avent Stoke Climsland 27
75 Lucy Abbot Delaware 26
76 Ellie Fitch-Goodwin Pensilva 25
77 Sarah Turner Sir Robert Geoffery 24
78 Imogen Cooper Pensilva 23
79 Sophie Rowsewell Upton Cross 22
80 Lucy Goodman Coads Green 21
81 Milly Crabtree St. Germans 20
82 Ella Drew Upton Cross 19
83 Sophie Hawke Pensilva 18
84 Georgina Harwood St. Cleer 17
85 E. Stacey St. Martins 16
86 Emily O'Reilly St. Germans 15
87 Georgina Wilton Landulph 14
Year 3/4 Boys 1 Alistair Tamblyn Burraton 100
2 Billy Palfrey Looe 99
3 Ryan Lane Looe 98
4 Cameron Patterson Looe 97
5 Cameron Oakes Burraton 96
6 Sam Lane De Courtin Delaware 95
7 Will Weale Antony 94
8 Jack Wray St. Germans 93
9 Sam Lane Looe 92
10 Lewis Rooney Carbiele 91
11 Ashley Clilland Burraton 90
12 Daniel Hughes Trenode 89
13 Harry Ponting Stoke Climsland 88
14 Ben Stasheid St. Martins 87
15 Connor Henderson St. Stephens 86
16 James Hart Stoke Climsland 85
17 Josh King St. Stephens 84
18 Ross Driskell Menheniot 83
19 Jan Kerr Stoke Climsland 82
20 Daniel Aire Menheniot 81
21 Sam Masters Landulph 80
22 Adam Northey Pensilva 79
23 Oliver Adlam-Saunders Quethiock 78
24 Matthew Hill Upton Cross 77
25 Harry Smith Pensilva 76
26 J. Smith St. Martins 75
27 Blake Pentidy St. Martins 74
28 Jordan Pucken Polperro 73
29 Edward Haslett St. Germans 72
30 Joe Andrews Dobwalls 71
31 Arron Lowes Delaware 70
32 Keiran Faulkner Looe 69
33 Connar Beech Carbiele 68
34 Cameron Brooks Polperro 67
35 Aiden Bryant Delaware 66
36 George Hislop Polperro 65
37 Keiran Crowle Coads Green 64
38 Unknown 63
39 Thomas Easson Landulph 62
40 Joseph Hedger Antony 61
41 Jack Drago Polperro 60
42 Billy Tincombe Coads Green 59
43 Joshua Wrigley Stoke Climsland 58
44 Tom Hughes Delaware 57
45 Jack Williams Sir Robert Geoffery 56
46 Brook Adnitt Pensilva 55
47 Charlie Hicks Pensilva 54
48 Jack Osbourne Stoke Climsland 53
49 Harry Walters Trenode 52
50 Jonathon Hipkiss Trenode 51
51 Tom Humphreys Antony 50
52 Robert Lockyer Menheniot 49
53 Mak Arnold St. Martins 48
54 Nathan Plumb Landulph 47
55 Tom Osbourne Stoke Climsland 46
56 Jessie Stevens St. Cleer 45
57 Michael Yeathen Dobwalls 44
58 Ben Regres St. Martins 43
59 Toby Clark Dobwalls 42
60 Robert Wigley Dobwalls 41
61 Sam Thorn Sir Robert Geoffery 40
62 Alex Cotton St. Cleer 39
63 Ryan Harris Menheniot 38
64 Ross Richardson Burraton 37
65 Marley Brocks Upton Cross 36
66 Keiran McCan Burraton 35
67 Jed Whitebrook Looe 34
68 Unknown 33
69 Alex Maclean St. Cleer 32
70 Xan Pezzolesi Trenode 31
71 Jack Stephens Upton Cross 30
72 Michael Jones Pensilva 29
73 Callum Aird Landulph 28
74 Max Williams Landulph 27
75 Lee Morby Polperro 26
76 Peter Cruise Coads Green 25
78 Michael Frost Burraton 23
79 Jack Nicholls Antony 22
80 Adam Piper Upton Cross 21
81 Blaine Paige-Sperring Delaware 20
82 Unknown 19
83 Amrc Pierce Polperro 18
84 Joshua Dingli Trenode 17
85 Fionn Griffin Coads Green 16
86 Jack Rendle Upton Cross 15
87 Jack Sterton St. Germans 14
88 Matthew Tamblyn Sir Robert Geoffery 13
89 Douglas Jones Upton Cross 12
89 Robert Hamblt Landulph 12
90 Steven Riley Pensilva 11
91 Dominic Matthews St. Germans 10
92 Conner Kinsella Sir Robert Geoffery 9
93 Matthew Pote Sir Robert Geoffery 8
94 Charlie Hutchings Sir Robert Geoffery 7
95 Sebastian Heck St. Stephens 6
96 Will Stacey St. Martins 5
NOT PLACED Christopher Terry St. Stephens 0
Year 5/6 Girls 1 Alice Rogers Pensilva 100
2 Jessica Behennah Stoke Climsland 99
3 W. Pike St. Martins 98
4 Olivia Childs Quethiock 97
5 Beth Mathews Harrowbarrow 96
6 Ruth Knight St. Nicholas 95
7 Lucy Bowden Looe 94
8 Zoe Pike Looe 93
9 Jessica Williams Trenode 92
10 Claire Petty Sir Robert Geoffery 91
11 Louise Ham Upton Cross 90
12 Cara Murchison Trenode 89
13 Erin Matthews Antony 88
14 Katie Anderson Antony 87
15 Molly Booth Delaware 86
16 Mellisa Hill Upton Cross 85
17 Morwenna Moore Menheniot 84
18 Jess Compton Menheniot 83
19 Jade Legg Delaware 82
20 Lauren Pike Delaware 81
21 Daisy Bradant St. Cleer 80
22 Annalise Bennett St. Stephens 79
23 Katie Budge St. Cleer 78
24 Laura Horsley Coads Green 77
25 Samantha Kerslake Delaware 76
26 Annis Willcocks Sir Robert Geoffery 75
27 Charlotte Fox Quethiock 74
28 Chelsie Horton Stoke Climsland 73
29 Gemma Sharman St. Germans 72
30 Lily Breakingbury St. Stephens 71
31 Michelle Gilbert Pensilva 70
32 B. Julian St. Martins 69
33 Olivia Hutchings Sir Robert Geoffery 68
34 Rowan Smith-Hemming Sir Robert Geoffery 67
35 Jody Stevens Menheniot 66
36 Siani Giddy St. Stephens 65
37 Rosie Kelly Looe 64
38 Becky Legowski St. Stephens 63
39 Omily Sage Looe 62
40 Ella Fadida St. Stephens 61
41 Genistra Johnston Antony 60
42 Abigail Wilson Antony 59
43 Alice Pengelly St. Germans 58
44 Hope Browne Coads Green 57
45 Josie Berncastle St. Nicholas 56
46 Sophie Pollard St. Stephens 55
47 Georgie Norgate Coads Green 54
48 Lucy Gubbin Coads Green 53
49 Steph Maynard St. Cleer 52
50 Millie Butten Polperro 51
51 Sarah Turner St. Cleer 50
52 Madeline Milton Stoke Climsland 49
53 Lorna Marshall Harrowbarrow 48
54 Morwenna Matcham Harrowbarrow 47
55 Claudia Earl St. Germans 46
56 Bea Holman Landulph 45
57 Ellie Kearns Burraton 44
58 Beth Hill Delaware 43
59 Unknown 42
60 Harriet Westcott Sir Robert Geoffery 41
61 Hannah Lane Harrowbarrow 40
62 Sophie Jones Burraton 39
63 Connie Turner Sir Robert Geoffery 38
64 Antaeya Fadden Trenode 37
65 Georgia O'Brien Harrowbarrow 36
66 Melissa O'Brien Landulph 35
67 Libby Bushby Upton Cross 34
68 Alex Wilson Antony 33
69 Anne Marie-Murry Stoke Climsland 32
70 Ashley Robson Looe 31
71 Emily Spree Looe 30
72 Emma Thomas Trenode 29
73 Katie Wilkar Carbiele 28
74 Fleur Lowden Burraton 27
75 Charlotte Robbins Pensilva 26
76 C. McKie St. Martins 25
77 Kerensly Strange Harrowbarrow 24
78 Phoebe Gale Antony 23
79 Emma Dean Burraton 22
80 Jen Cruise Coads Green 21
81 Hannah Olver Burraton 20
82 Chantelle Ford Landulph 19
83 Georgia Olver Upton Cross 18
84 Kerensa Dinnis Coads Green 17
85 B. Johnson St. Martins 16
86 Rhoda Frost Burraton 15
87 L. Crocker St. Martins 14
88 Sam Riley Pensilva 13
89 Briony Cole St. Cleer 12
90 Courtney Matthews St. Germans 11
91 Jodie Cooper Pensilva 10
92 Jasmine Pearce Polperro 9
93 Ellen Guntair Polperro 8
94 Hanna Eastment St. Germans 7
Year 5/6 Boys 1 Jonathon Coles Trenode 100
2 Oliver Lindfield St. Stephens 99
3 Edward Neeves Sir Robert Geoffery 98
4 Harry Sycamore Stoke Climsland 97
5 Sean Harry St. Nicholas 96
6 Josh Elliot Quethiock 95
7 Liam Faulkner Looe 94
8 Alfie Powell Looe 93
9 Cadan Crowle Trenode 92
10 Sam Payne Stoke Climsland 91
11 Isaac Bishop Antony 90
12 Dominic Murray Antony 89
13 Jamie Legg Delaware 88
14 Connor Wallace Stoke Climsland 87
15 Steven Mears Menheniot 86
16 Rhys Davies Delaware 85
17 Owen Morris Upton Cross 84
18 Karl Whitehead St. Stephens 83
19 Harry Landers Sir Robert Geoffery 82
20 Thomas Cleveland Quethiock 81
21 Douglas Luaring Antony 80
22 Jamie May Carbiele 79
23 Jack Penhaligan St. Martins 78
24 Oliver Turner Stoke Climsland 77
25 Charlie Marshall St. Nicholas 76
26 Dugal Shirley Sir Robert Geoffery 75
27 Alex Moore Menheniot 74
28 James Bennett St. Nicholas 73
28 Matthew Campbell Burraton 73
29 Lawrence Murray Antony 72
30 Jacob Sykes St. Germans 71
31 Tom Simpson Looe 70
32 Jacob England Pensilva 69
33 Jack Brown St. Stephens 68
34 Tom Lowden St. Stephens 67
35 Ellis Cowd Carbiele 66
36 Ben Walters Quethiock 65
37 Adam Broad Polperro 64
38 Harry Moir Sir Robert Geoffery 63
39 Toby Barnforth St. Germans 62
40 Joel Mitchell St. Cleer 61
41 Josh Davey Coads Green 60
42 Todd Brumwell Coads Green 59
43 Elliot Keen Looe 58
44 Dominic Buck Quethiock 57
45 Dan Plumb Landulph 56
46 Jake Richardson Looe 55
47 Liam Bryant Delaware 54
48 Sam Hill Dobwalls 53
49 Ben Smith Dobwalls 52
50 Adan Currey St. Cleer 51
51 George Boddington St. Germans 50
52 Sam Boxall Antony 49
53 Lewis Sweetman Trenode 48
54 Joel Nash St. Cleer 47
55 David Goodeve St. Cleer 46
56 William Beall St. Cleer 45
57 Andrew Daw Delaware 44
58 McCauley Kent Menheniot 43
59 Jake Cragg St. Stephens 42
60 William Turner Antony 41
61 George Andrews Burraton 40
62 Jack Lane De Courtin Delaware 39
63 Sam Pengelly Pensilva 38
64 Michael Jope Delaware 37
65 Dominic Connor Pensilva 36
66 Chris Gilbert St. Nicholas 35
67 James Toms Sir Robert Geoffery 34
68 William Nicholson Burraton 33
69 Dan Crowle Coads Green 32
70 David Blewett Trenode 31
71 Adam Wade St. Stephens 30
72 Alex Owen St. Germans 29
73 Connor Emms Dobwalls 28
74 Luke Davies Polperro 27
75 Ben Gilbert Dobwalls 26
76 Clarke Delane-Squires Landulph 25
77 Andy Kombostiotis Looe 24
78 Unknown 23
79 Sam Allen Dobwalls 22
80 Chris Palfrey Upton Cross 21
81 William Pounder Dobwalls 20
82 Oliver Oldfield Burraton 19
83 James Roonseville Upton Cross 18
84 Dan Peck Landulph 17
85 Jon Wild Landulph 16
86 Jack Lindhurst Coads Green 15
87 Harry Lee Pensilva 14
88 Dan Bickle Coads Green 13
89 Ryan King Burraton 12
90 Jack Wilton Trenode 11
91 Nathan James Coads Green 10
92 Ryan Landulph 9
93 Jack Buttery Stoke Climsland 8
94 Charlie Crocker St. Germans 7
DNF Nathan Summers Sir Robert Geoffery 0
NOT PLACED Dan O'Brien Landulph 0
NOT PLACED Joss Philp Upton Cross 0